Владимир Цивкач публикует статью
22 декабря 2011, 19:28
624
Анонс:
«Хрущовки» стали з'являтися після знаменитої ухвали «Про усунення надмірностей в проектуванні і будівництві», підписаної Микитою Хрущовим в

Історія хрущовок...

«Хрущовки» стали з'являтися після знаменитої ухвали «Про усунення надмірностей в проектуванні і будівництві», підписаної Микитою Хрущовим в 1955 році. З чуток, ідея будівництва в СРСР «дешевого житла для однієї сім'ї» прийшла в голову Микиті Сергійовичу під час візиту до однієї з «дружніх країн», де він побачив подібні будинки.

У той час будівництво такого житла було виправдане: саме на ті роки багато колгоспників, отримавши паспорти[2], приїхали працювати в крупні міста.

Перед владою постало істотне питання: де людей селити? Крім того, масове будівництво «дешевого житла» могло допомогти у вирішенні ще однієї найважливішої соціальної проблеми, надзвичайно актуальної для великих міст того часу — проблему розселення комуналок.

Першим місцем, де проводилася ідея удешевлення житла, були поля навколо підмосковного села Черемушки — і з тих пір таке будівництво поширилось по всій країні. Будівництво «хрущовок» продовжувалося з 1959 по 1985 рік[3].

У Києві вперше забудовувався будинками цього типу Першотравневий масив (з 1957 року), що став першим житловим масивом міста. Причому цей масив забудований переважно хрушовками першого типу - вони мають покращене планування, вищі стелі, крім того, ще зберігають певні ознаки архітектурного оздоблення - в подальшому розвитку цього проекту будь-яке оздоблення було усунуте.
[ред.]
Особливості

Можливі відмінності в плануванні залежно від року споруди. Квартири обладнані газовими плитами і інколи — газовими колонками. Підлога покрита паркетом або паркетною дошкою. Під'їзд односторонній. Сходові прольоти об'єднані з поверховими майданчиками. Як правило на поверсі 3—4 квартири. Дах може бути як плоским, так і конькоподібним (під шифером).

Кімнати в 95 % суміжні. Санвузли найчастіше теж суміжні. Площі квартир різні в основному невеликі[4]:
Агентство недвижимости РИЭЛТОРВладимиру Цивкачу это нравится
ідея будівництва в СРСР «дешевого житла для однієї сім'ї» прийшла в голову Микиті Сергійовичу під час візиту до однієї з «дружніх країн», де він побачив подібні будинки. - наскiльки менi вiдомо, то була Англiя.
23 декабря 2011, 10:22
нравится
Мабуть, я також багато чув що він це привіз з Англії, але шукав в інеті...таких даних не знайшов, тільки різні припущення.
26 декабря 2011, 10:59
нравится
Улучшить сайт Соцсети